عدالت adalet

عدالت adalet

Türkiye başkanları نخست وزیران ترکیه بخش سوم

R

نام

 

شروع

پايان

31

Süleyman Demirel

 

20 Kasım 1991

16 Mayıs 1993

32

Erdal İnönü

 

16 Mayıs 1993

25 Haziran 1993

33

Tansu Çiller

 

25 Haziran 1993

6 Mart 1996

34

Mesut Yılmaz

 

6 Mart 1996

28 Haziran 1996

35

Necmettin Erbakan

 

28 Haziran 1996

30 Haziran 1997

36

Mesut Yılmaz

 

30 Haziran 1997

11 Ocak 1999

37

Bülent Ecevit

 

11 Ocak 1999

18 Kasım 2002

38

Abdullah Gül

 

18 Kasım 2002

14 Mart 2003

39

Recep Tayyip Erdoğan

 

14 Mart 2003

در حال مأموریت

از بدو استقلال جمهوری ترکیه در 29 اُکتبر (Ekim) سال 1923 میلادی تا حالا در کشور ترکیه نخست وزیران این کشور 25 حکومت تشکیل دادند. و این 25 حکومت را 28 نخست وزیر در دوره های متوالی و متناوب به وجود آوردند. که در بین 28 ، نخست وزیر اسمت اینونو سه بار متناوب، سلیمان دمیرال 5، بلنت اجویت 4، و مسعود یلماز 3 بار متناوب موفق به تشکیل حکومت شدند. سه نخست وزیر نیز به طور موقت وکیل نخست وزیری شدند که عبارتند از: امین فخرالدین اُزدیلک، علی بُزار و اردال اینونو.

سعیدی محرم


https://get.cryptobrowser.site/2738817
نویسنده: atila ׀ تاریخ: دو شنبه 13 آبان 1392برچسب:, ׀ موضوع: <-PostCategory-> ׀

درباره وبلاگ

Welcome to the blog of justice


لینک دوستان

لینکهای روزانه

جستجوی مطالب

طراح قالب

CopyRight| 2009 , adalet.LoxBlog.Com , All Rights Reserved
Powered By LoxBlog.Com | Template By: NazTarin.COM