عدالت adalet

علی‌اکبر صالحی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در دولت دوازدهم

 علی اکبر صالحی

علی‌اکبر صالحی (زاده 4 فروردین کربلای عراق 1328)، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران است. صالحی پیشتر از سال ۱۳۸۸ تا ۱۳۸۹ نیز همین سمت را برعهده داشت. صالحی از سال ۱۳۸۹ تا ۱۳۹۲ وزیر امور خارجه ایران بود. او از سال ۱۹۹۸ تا ۲۰۰۳ نماینده ایران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بود و بین سال‌ های ۲۰۰۵ تا ۲۰۰۹، معاونت دبیر کل سازمان کنفرانس اسلامی را بر عهده داشت.

صالحی که متولد کربلای عراق است. تحصیلات خود را در دانشگاه آمریکایی بیروت و مؤسسه فناوری ماساچوست در رشته‌های فیزیک و مهندسی هسته ‌ای انجام داده است. او استاد مهندسی انرژی دانشگاه صنعتی شریف است و دو دوره رئیس این دانشگاه بوده‌ است. صالحی همچنین ریاست دانشگاه بین‌المللی اسلامی امام خمینی قزوین را بر عهده داشته است.

وی معاون رئیس جمهور و رئیس  سازمان انرژی اتمی در دولت یازدهم و دوازدهم دولت روحانی می باشد. 

نویسنده: atila ׀ تاریخ: یک شنبه 12 شهريور 1396برچسب:, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور دولت دوازدهم

 اسحاق جهانگیری

اسحاق جهانگیری کوه شاهی (زاده 20 دی ۱۳۳۶) در شهرستان سیرجانکرمان سیاست ‌مدار اصلاح‌طلب ایرانی، معاون اول رئیس جمهور ایران و رئیس پیشین شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی است.

وی پس از پایان تحصیلات متوسطه، در دانشگاه کرمان به تحصیل پرداخت و موفق به اخذ مدرک کارشناسی فیزیک و کارشناسی ارشد مهندسی صنایع از دانشگاه صنعتی شریف شد. وی همچنین دارای دکترای مدیریت صنعتی از دانشگاه آزاد اسلامی تهران (واحد علوم و تحقیقات) است.

وی پس از انقلاب ۱۳۵۷، در سال ۱۳۵۸ در جهاد سازندگی ریگان بم کار خود را شروع کرد و بعد از مدتی به‌ عنوان مسئول جهاد سازندگی جیرفت مشغول به کار شد. وی پس از آن به عضویت شورای مرکزی استان کرمان منصوب شد و تا اواسط ۱۳۶۳ در جهاد کشاورزی مشغول بود.

اسحاق جهانگیری در سال ‌های ۱۳۶۳ تا ۱۳۷۰ در دور دوم و سوم مجلس شورای اسلامی، نماینده مردم جیرفت بود.

وی در سال ۱۳۷۱ در دولت هاشمی رفسنجانی به سمت استاندار استان اصفهان منصوب شد و به‌ جای غلامحسین کرباسچی نشست. وی از مؤسسان حزب کارگزاران سازندگی بود و هم ‌اکنون عضو شورای مرکزی آن است. اسحاق جهانگیری در دولت سید محمد خاتمی در سال ۱۳۷۶ به‌ عنوان وزیر معادن و فلزات انتخاب شده و بعد از ادغام وزارت صنایع و وزارت معادن و فلزات، به‌ عنوان وزیر صنایع و معادن انتخاب شد. وی عضو هیئت علمی بنیاد باران است.

دکتر حسن روحانی رئیس جمهور ایران در تاریخ ۱۴ مرداد ۱۳۹۲، اسحاق جهانگیری را به‌ عنوان معاون اول رئیس ‌جمهور منصوب کرد. ماهنامه صنعت و توسعه در حال حاضر به صاحب ‌امتیازی و مدیر مسئولی او منتشر می‌ شود.

نویسنده: atila ׀ تاریخ: یک شنبه 12 شهريور 1396برچسب:, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان دولت دوازدهم

 مسعود سلطانی فر

مسعود سلطانی‌فر (متولد ۱۳۳۸ در تهران)، سیاست‌ مدار اصلاح طلب، وزیر ورزش و جوانان ایران، رئیس سابق سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، عضو غیرموظف هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد کیش، عضو سابق فراکسیون اصلاح طلبان چهارمین دوره شورای اسلامی شهر تهران و  از اعضای حزب اعتماد ملی است. وی معاون اسبق سازمان تربیت بدنی، قائم‌ مقام مصطفی هاشمی‌طبا در زمان ریاست وی بر سازمان تربیت بدنی به مدت دو سال (در سال‌های ۱۳۷۴ و ۱۳۷۵) و همزمان معاونت اداری و مالی این سازمان، عضو هیئت علمی مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام بوده است.

رای اعتماد مجلس

سلطانی ‌فر دارای مدرک کارشناسی ارشد علوم سیاسی است. وی عضو هیئت علمی مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام بوده و سابقه همکاری با حسن روحانی را داراست و به عنوان مسئول کمیته ورزش دولت روحانی فعالیت کرده است. سلطانی‌فر به عنوان نماینده مردم تهران در شورای شهر نیز انتخاب شده بود که پس از رفتن به میراث فرهنگی از شورای شهر تهران استعفا کرد.

وی به عنوان وزیر وزارت ورزش و جوانان از سوی دکتر روحانی رئیس دولت دوازدهم برای گرفتن رای اعتماد به مجلس معرفی و با گرفتن 225 رأی موافق از نمایندگان و  39 رأی مخالف و 20 رأی ممتنع و  4 رأی باطله از مجموع  288 رأی به عنوان وزیر  نفت دولت دوازدهم  برگزیده شد. 

نویسنده: atila ׀ تاریخ: چهار شنبه 8 شهريور 1396برچسب:, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت دولت دوازدهم

 بیژن نامدار زنگنه

بیژن نامدار زنگنه (زاده ۱ تیر۱۳۳1 کرمانشاه) سیاست‌ مدار، کارشناس انرژی، مدرس دانشگاه و مدیر ارشد اجرایی ایرانی است، که هم‌ اکنون به ‌عنوان وزیر نفت ایران و استاد دانشکده مهندسی شیمی و نفت دانشگاه صنعتی شریف فعالیت می‌ نماید.

رای اعتماد مجلس

وی دانش ‌آموخته کارشناسی ارشد مهندسی عمران از دانشگاه تهران است و فعالیت سیاسی خود را از سال ۱۳۵۹ در کابینه محمدعلی رجایی، در جایگاه معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی آغاز نمود. در دولت ‌های سوم و چهارم به نخست‌ وزیری میرحسین موسوی؛ ۵ سال وزیر جهاد سازندگی و یک سال نیز وزیر نیرو بود. در دولت اکبر هاشمی رفسنجانی؛ ۸ سال بعنوان وزیر نیرو فعالیت کرد و در دولت ‌های هفتم و هشتم به ریاست محمد خاتمی؛ نیز ۸ سال عهده‌ دار وزارت نفت بود. وی هم‌اکنون در دولت دوازدهم عهده‌دار وزارت نفت می‌باشد.

زنگنه به جهت سابقه طولانی در مدیریت کلان اجرایی و ۲۶ سال حضور در وزارتخانه ‌های دولت ‌های مختلف ایران (بدون احتساب دولت دوازدهم) به «شیخ الوزراء» مشهور است. وی را موفق‌ ترین وزیر نفت ایران در توسعه و جذب سرمایه ‌های خارجی در صنایع نفت و گاز ایران می‌دانند.

وی به عنوان وزیر وزارت نفت از سوی دکتر روحانی رئیس دولت دوازدهم برای گرفتن رای اعتماد به مجلس معرفی و با گرفتن 230 رأی موافق از نمایندگان و  35 رأی مخالف و 23 رأی ممتنع از مجموع  288 رأی به عنوان وزیر  نفت دولت دوازدهم  برگزیده شد. 

نویسنده: atila ׀ تاریخ: چهار شنبه 8 شهريور 1396برچسب:, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت دوازدهم

 سید عباس صالحی

سید عباس صالح شریعتی (زاده ۱۳۴۲ در مشهد) معروف به سید عباس صالحی فعال فرهنگی و حوزوی ایرانی و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران است. او معاون سابق فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران بود که به واسطه حضور در منصب معاونت فرهنگی و سرپرستی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی وارد عرصه سیاست و رسانه شد.

رای اعتماد مجلس

وی به عنوان وزیر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از سوی دکتر روحانی رئیس دولت دوازدهم برای گرفتن رای اعتماد به مجلس معرفی و با گرفتن 242 رأی موافق از نمایندگان و  25 رأی مخالف و 21 رأی ممتنع از مجموع  288 رأی به عنوان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت دوازدهم  برگزیده شد. 

نویسنده: atila ׀ تاریخ: چهار شنبه 8 شهريور 1396برچسب:, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت دولت دوازدهم

 محمد شریعتمداری

محمد شریعتمداری (زاده 3  تیر 1339 لمزان تهران) سیاستمدار ایرانی و وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران است. او معاون سابق اجرایی رئیس جمهور ایران، جانشین رئیس‌ جمهور ایران در شورای عالی ایرانیان، شورای عالی فضایی و شورای استاندارد و تحقیقات صنعتی است. او در آغاز کار دولت یازدهم حسن روحانی، بیست روز سرپرست وزارت ورزش و جوانان و در دولت اول و دوم سید محمد خاتمی وزیر بازرگانی بوده ‌است. جمهوری اسلامی ایران و وی عضو جمعیت دفاع از ارزش‌های انقلاب اسلامی و از حامیان محمدی ری شهری در انتخابات دوم خرداد ۱۳۷۶ بود. او در حال حاضر مشاور سید علی خامنه‌ای رهبر ایران و از سال ۱۳۸۵ تاکنون به حکم رهبر ایران عضو شورای راهبردی روابط خارجی جمهوری اسلامی ایران به عنوان رئیس کمیسیون اقتصادی شورا و  وزیر پیشنهادی دولت دوازدهم برای وزارت صنعت معدن تجارت در دولت دوازدهم بود. سید عطاءالله صالحی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران شوهر خواهر اوست.

رای اعتماد مجلس

وی به عنوان وزیر وزارت صنعت، معدن و تجارت از سوی دکتر روحانی رئیس دولت دوازدهم برای گرفتن رای اعتماد به مجلس معرفی و با گرفتن 241 رأی موافق از نمایندگان و  25 رأی مخالف و 20 رأی ممتنع و 2 رأی باطله از مجموع  288 رأی به عنوان وزیر صنعت، معدن و تجارت دولت دوازدهم  برگزیده شد. 

نویسنده: atila ׀ تاریخ: چهار شنبه 8 شهريور 1396برچسب:, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

عباس احمد آخوندی وزیر راه و شهرسازی دولت دوازدهم

 عباس احمد آخوندی

عباس احمد آخوندی (زاده ۱۳۳۶، نجف) سیاستمدار، استاد دانشگاه، دولتمرد ایرانی و وزیر راه و شهرسازی جمهوری اسلامی ایران در دولت یازدهم و دوازدهم است. وی پیش از این از ۱۳۶۱ تا ۱۳۶۵ در زمان وزارت علی اکبر ناطق نوری، معاون سیاسی وزارت کشور، و بین ۱۳۷۲ تا ۱۳۷۶ در کابینه دوم دولت اکبر هاشمی رفسنجانی وزیر مسکن و شهرسازی بوده است.

رای اعتماد مجلس

وی به عنوان وزیر وزارت راه و شهرسازی از سوی دکتر روحانی رئیس دولت دوازدهم برای گرفتن رای اعتماد به مجلس معرفی و با گرفتن 188 رأی موافق از نمایندگان و  75 رأی مخالف و 14 رأی ممتنع و 1 رأی باطله از مجموع  288 رأی به عنوان وزیر راه و شهرسازی دولت دوازدهم  برگزیده شد. 

نویسنده: atila ׀ تاریخ: چهار شنبه 8 شهريور 1396برچسب:, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح دولت دوازدهم

 امیر حاتمی

امیر حاتمی (زاده 1345 در شهرستان زنجان) از فرماندهان ارتش ایران و وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ایران در دولت دوازدهم است. او پیش از انتصاب به عنوان جانشین وزیر دفاع در آبان ۱۳۹۲، جانشین معاونت ارکان و امور مشترک ستاد کل نیروهای مسلح (جانشین سرلشکر محمد باقری) به مدت ۲٫۵ سال بود. وی در مرداد ۱۳۹۶ خورشیدی از سوی حسن روحانی به عنوان وزیر دفاع دولت دوازدهم به مجلس دهم پیشنهاد شد. در تاریخ ۲۶ مرداد ۱۳۹۶ شمسی ساعت ۱۰۳۰ موضوع وزارت وی جهت صحبت‌های موافقین و مخالفین اعلام وصول گردید. چهار تن از نمایندگان مجلس در حمایت از وی به ایراد سخن پرداختند. در تاریخ ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ خورشیدی، امیر حاتمی با رای موافق ۲۶۱ نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی بعنوان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در دولت دوازدهم منصوب شد. دریافت دو درجه ارشدیت از سوی رهبر ایران و انتصاب به سمت معاون اطلاعات فرماندهی کل ارتش ایران را از مهم‌ترین سوابق وی بر می‌شمارند. وی همزمان با انقلاب اسلامی ایران به عضویت در ارتش ایران درآمد و در عملیات‌های گوناگون نظامی به‌ویژه عملیات «مرصاد» حضوری فعال داشته ‌است.

رای اعتماد مجلس

وی به عنوان وزیر وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح از سوی دکتر روحانی رئیس دولت دوازدهم برای گرفتن رای اعتماد به مجلس معرفی و با گرفتن 261 رأی موافق از نمایندگان و 10 رأی مخالف و 13 رأی ممتنع و 4 رأی باطله از مجموع  288 رأی به عنوان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح دولت دوازدهم  برگزیده شد. 

نویسنده: atila ׀ تاریخ: چهار شنبه 8 شهريور 1396برچسب:, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

سید علیرضا آوایی وزیر دادگستری دولت دوازدهم

 سید علیرضا آوایی

سید علیرضا آوایی (زاده 30 اردیبهشت 1335 در شهرستان دزفول ) قاضی عالی رتبه و سیاستمدار ایرانی، وزیر دادگستری ایران و رئیس دفتر بازرسی ویژه رئیس جمهو ایران، حسن روحانی است. او برادر احمد آوایی (نماینده سابق دزفول در مجلس شورای اسلامی و معاون پارلمانی سابق وزارت صنایع) است.

رای اعتماد مجلس

او پیشتر در قوه قضاییه ایران دارای سمت های گوناگونی بوده از جمله رئیس سازمان ثبت احوال کشور و رئیس کل سابق دادگستری استان تهران 1394۱۳۹۳و دادستان اهواز (۱۳۶۷) و مستشار دادگاه عالی انتظامی قضات بوده است.

 وی عضو مؤسس و رئیس هیئت امنای انجمن حقوق شناسی است که اولین نهاد مدنی ملی و فراصنفی در نظام حقوق ایران است.

وی به عنوان وزیر وزارت دادگستری از سوی دکتر روحانی رئیس دولت دوازدهم برای گرفتن رای اعتماد به مجلس معرفی و با گرفتن 244  رأی موافق از نمایندگان و 18  رأی مخالف و 23 رأی ممتنع و 3 رأی باطله از مجموع  288 رأی به عنوان وزیر دادگستری دولت دوازدهم  برگزیده شد.

 

نویسنده: atila ׀ تاریخ: چهار شنبه 8 شهريور 1396برچسب:, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی دولت دوازدهم

 محمود حجتی

محمود حجتی نجف آبادی سیاستمدار اصلاح‌طلب، عضو شورای مرکزی جبهه مشارکت ایران اسلامی و وزیر جهاد کشاورزی جمهوری اسلامی ایران است. او در شهرستان نجف آباد اصفهان در خانواده مذهبی دیده به جهان گشود. پدر او حاج شیخ غلامرضا حجتی از علماء این شهر و مورد وثوق مردم بود. ایشان دروس ابتدایی و دبیرستان را در نجف آباد به پایان رساند. در سال ۱۳۵۴ وارد دانشگاه کار که پس از انقلاب با دانشگاه صنعتی اصفهان ادغام شد، گردید و در رشته مهندسی عمران فارغ‌التحصیل شدند. با پیروزی انقلاب اسلامی وارد نهاد جهاد سازندگی کشور شد و پس از آن به عنوان استاندار سیستان و بلوچستان انجام خدمت کرد. با شروع عملیات اجرایی عظیم سد کرخه به عنوان مدیر اجرایی این پروژه تا زمان بهره‌ برداری ارائه خدمت نمود و در دوره اول ریاست جمهوری سید محمد خاتمی به عنوان وزیر راه و ترابری و دوره دوم به عنوان وزیر جهاد کشاورزی از مجلس رای اعتماد گرفت و تا پایان دولت در این سمت باقی‌ ماند. با آغاز کار دولت یازدهم، حجتی بار دیگر برای تصدی وزارت جهاد کشاورزی توانست از مجلس رأی اعتماد بگیرد.

رای اعتماد مجلس

وی به عنوان وزیر وزارت جهاد کشاورزی از سوی دکتر روحانی رئیس دولت دوازدهم برای گرفتن رای اعتماد به مجلس معرفی و با گرفتن 164 رأی موافق از نمایندگان و 94 رأی مخالف و 23 رأی ممتنع و 7 رأی باطله از مجموع  288 رأی به عنوان وزیر جهاد کشاورزی دولت دوازدهم  برگزیده شد. 

نویسنده: atila ׀ تاریخ: شنبه 4 شهريور 1396برچسب:, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

صفحه قبل 1 2 3 4 5 ... 150 صفحه بعد

درباره وبلاگ

Welcome to the blog of justice


لینک دوستان

لینکهای روزانه

جستجوی مطالب

طراح قالب

CopyRight| 2009 , adalet.LoxBlog.Com , All Rights Reserved
Powered By LoxBlog.Com | Template By: NazTarin.COM